امروز : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۴

وفات حضرت ام البنین(س) تسلیت باد

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر طالقان در پیامی سالروز وفات حضرت ام البنین(س) را تسلیت گفته و روز تکریم مادران و همسران شهدا را گرامی داشتند
وفات حضرت ام البنین(س) تسلیت باد
سه شنبه | ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۵:۲۸ |
کد خبر : ۸۸۵ |
اخبار

به گزارش روابط عمومی شهرداری طالقان، متن پیام به شرح ذیل می باشد:

باسمه تعالی

حضرت ام البنین سلام الله علیها بانوی بافضیلت و بزرگواری که وقتی شنید چهار فرزندش همراه امام حسین(ع) در صحرای کربلا به شهادت رسیده اند فرمود:‌ "ای کاش فرزندانم و تمامی آنچه در زمین است فدای حسین می‌شد و او زنده می‌ماند." این سخنِ او را دلیل اخلاص کامل آن حضرت  به اهل بیت و امام حسین(ع) دانسته‌اند.

شهادت در آیینه زلال و شفاف تاریخ شیعه تکرار می شود و شقایق ها که برای همیشه تاریخ داغ بر دل دارند، شکوه جاودانه گلزار هستی می شوند.

همچنین مادران و همسران شهدا را مانند شقایق های باران خورده ای تشبیه کرده است که داغی جانسوز در ژرفای دل دارند و داغ شهادت دلبندی که تا ابدیت عشق، نام و پادش جاودان خواهد داشت.

ضمن عرض تسلیت و تعزیت سالروز وفات بزرگ بانوی ادب، اسوه شجاعت و بردباری و نماد نجابت و پاکی حضرت ام البنین سلام الله علیها که علمدار کربلا حضرت عباس (ع) را در دامان پرمهر خویش پروراند، فرصت را مغتنم می شماریم و با تکریم مادران و همسران شهدا و گرامیداشت شأن و منزلت آنان، عزت، سلامتی و سربلندی این بانوان گرانقدر را از پیشگاه خداوند متعال آرزومندیم.