امروز : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۶

پرهیز از هرگونه دورهمی در شب یلدا

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر در پیامی ضمن تبریک میلاد خجسته حضرت زینب(س) و روز پرستار و همچنین تبریک شب یلدا از اهالی محترم شهرستان طالقان خواستار پرهیز از هرگونه دورهمی شد.
پرهیز از هرگونه دورهمی در شب یلدا
پنج شنبه | ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۰۹:۴۱ |
کد خبر : ۸۷۳ |
اخبار

به گزارش روابط عمومی شهرداری طالقان، متن پیام به شرح ذیل می باشد:

باسمه تعالی

آیین شب یلدا یکی از کهن ترین جشن های ایرانی است که طبق این رسم  دیرین گردهم می آییم تا در طولانی ترین شب سال دیدارها تازه شود؛ اما امسال بنا به شرایط خطرناک کرونایی و به احترام میلاد پیام آور بزرگ کربلا حضرت زینب کبری(س) و جانفشانی های پرستاران فداکار و ایثارگر، باید دید و بازدیدها را در فضای مجازی سپری کرده و دور همی را بر خود ممنوع  کنیم.

بزرگترهای خانواده از جمله مادربزرگ ها و پدربزرگ ها میزبانان این شب خاطر انگیز هستند درحالی که ویروس کرونا همچنان درکمین ما است و به طور قطع پیامدهای زیان بار و جبران ناپذیری را برای خانواده ها به بار خواهد گذاشت.

یلدا ریشه در فرهنگ غنی ایران زمین دارد و یلدای امسال  بهانه ایست تا با بهره گیری از  امکانات فضای مجازی یاد کنیم از چهار ستون ستبر ادبیات ایران، حافظ ، سعدی، فردوسی و مولانا تا محفلمان از عمق فرهنگمان گرما بگیرد و با این بهانه بهترین ها را برای عزیزانمان آرزو نماییم.

طولانی ترین شب امسال را بدور از دورهمی اما با تندرستی و شادی و به امید یلداهای زیادی که با حضور اقوام و فامیل برگزار خواهیم کرد سپری کنیم.